30.05.2025
În data de 31.05.2025, linia 421 va funcționa pe un traseu modificat pe sensul către Cornetu

 

Cu ocazia desfășurării evenimentului „Clinceni Air Show 2025”, în data de 31.05.2025, în intervalul orar 14:00 – 21:00, autobuzele liniei 421 vor circula, pe sensul către Cornetu, pe un traseu modificat: din Șos. Alexandria (DN6) pe Str. Aeroportului, cu întoarcere în zona Aerodromului Clinceni (cu efectuarea unei stații pe platforma de întoarcere amenajată de către organizatorul show-ului), apoi vor reveni pe Str. Aeroportului, Șos. Alexandria (DN6), apoi pe traseul actual.

Astfel, traseu Ghencea – Cornetu va fi: Bd. Ghencea, Str. Antiaeriană, Șos. Alexandria (DN6), Bragadiru, Șos. Alexandria (DN6), Str. Aeroportului, întoarcere în zona Aerodromului Clinceni, Str. Aeroportului, Șos. Alexandria (DN6), Cornetu, Str. Slt. Gheorghiță Stanciu, Str. Zăvoiului, Str. Constructorului.

De asemenea, linia 421, în data și intervalul orar menționate, va funcționa cu un parc suplimentat.

Reamintim călătorilor că Societatea de Transport București pune la dispoziția acestora posibilități multiple de informare în timp real cu privire la circulația mijloacelor de transport public de pe toate liniile. Programele de funcționare, modificărilor de trasee sau de stații, precum și toate măsurile inițiate pentru optimizarea serviciului de transport public sunt comunicate în aplicația Info TB, pe site-ul STB și pe paginile oficiale de social media (Facebook, Instagram și X).